Hakkımızda

Fabo Global İmalat Pazarlama San. ve Ltd. Şti. Kırma ve Eleme, Beton Santralleri ve ekipmanlarının yüksek mühendislik teknolojileri ile üretilmesinde ve tedarik edilmesinde lider bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte olan %100 Türk Sermayeli bir kuruluştur.

Fabo 2003’te Torbalı/İzmir’de kurduğu 6.000m² açık 4.000m² kapalı alanda mütevazi başlangıcından itibaren, 100’den fazla ülkeye yaptığı ihracatlar ile birlikte son yıllar da dünya çapında başarı elde etmiş ve pazarda büyük bir ivme yakalayarak sektörün en güvenilir çözüm ortaklarından biri olmuştur. 2016 Yılında müşterilerine daha hızlı ve kalitede en iyi hizmeti verebilmek için kapasitesini artırmış ve İzmir Yazıbaşı Sanayi Bölgesinde 12.000m² kapalı 10.000m² açık alanda ve İzmir Torbalı Sanayi Bölgesinde 18.000m² kapalı 15.000m² açık alanda 3. fabrikasını inşa etmiş olup, toplamda 65.000m² üretim tesisleriyle hizmetlerine aralıksız devam etmektedir.

Yapmış olduğu AR-GE çalışmaları ile her daim yeniliğe ve araştırmaya açık olan Fabo ,Müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak için yüksek kaliteli, güvenilir ürünler tedarik etmeyi gurur geleneği haline getirmiş bulunmakta ve dünya markası olma yolunda emin adımlar ile yürürken sorumluluklarından ve kalitesinden asla ödün vermemektedir. Her biri kendi alanlarında deneyimli ve uzman kadrosu ve gelişmekte olan teknoloji ile aynı paralelde ilerlemekte, iş ortaklarına profesyonel çözümler sunmaktadır. Fabo, sadece üretim çalışmalarına önem vermekle kalmamış; 7/24 servis ve yedek parça anlayışı ile müşteriye verilen değeri her geçen gün artırarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı kendisine ilke edinmiştir.

1-İş hayatına ilk adımlar

1994 yılında torna tesviye atölyesinde öğrenime açık bir çırak olarak iş hayatına atıldım. Gerek ustalarımdan aldığım eğitim gerek öğrenmeye hırslı yapım sayesinde sektörümüz hakkında detaylı bilgi edinip tüm inceliklerini öğrendim. 5 senelik çıraklık eğitimim ve 1999-2000 yılları arasında almış olduğum usta stajyerlik eğitimi ile kişisel gelişimimi iyi bir seviyeye çıkardım. Tüm el becerisi gerektiren ve akademik eğitimlerimi tamamladıktan sonra, ailem ve çalışma arkadaşlarımın desteği ile kendime ait üretim tesisini kurma kararı aldım.

2-İlk günlerinde FABO

2003 yılında minimum bir bütçe ile kendime ait atölyede taş kırma eleme tesisleri ve beton santralleri imalatına başladım. Çalışma arkadaşlarımın da desteğini alarak kısa sürede sektöre adını altın harflere yazdıran bir firma haline geldik. Her zaman araştırmada, üretimde ve gelişimde şirketimizi ve üretmiş olduğumuz tesisleri bir adım daha ileri taşımak için çaba içinde olup taş kırma eleme tesisleri ve beton santralleri üretiminde sektöre yön veren uluslar arası bir şirket olmak için genç ve dinamik kadromuz ile hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz.

3-Başarılarımız ve Nedenleri

Üretmiş olduğumuz tesislerde en büyük kıvanç kaynağımız müşteri memnuniyeti olmuştur. İhracattan yıllar sonra müşterilerimizin memnuniyetlerine şahit olma gururu bize güç veriyor ve bir sonraki adımı daha güçlü atmak, hedeflerimize ulaşmak için inancımızı tazeliyor.

6 kıta 100 ülkede 2500+ ihracat sayısına ulaşıp bunu daha yolun başı olarak görebilmek ve üretim kalitesinde bitmeyen yükselme inancımız, dur durak bilmeden çalışma gücümüz bugüne kadar başardıklarımız ve ileride ulaşacağımız başarıların en büyük nedeni ve teminatıdır.

4-Gelecekte FABO;

Dünya standartlarında hizmet, sürekli artan ürün yelpazesi ve uzman kadrosu ile belirlediği hedefleri birer birer gerçekleştirip gelişmenin büyümenin sonu olmadığına inanarak aynı enerjide aynı gayrette sekteye uğramadan çalışıp belirlediğimiz %100 müşteri memnuniyeti ilkesinden ayrılmadan üretimlerimize devam edeceğiz.

6 Kıta 100 Ülke

Edindiği bilgi birikim ve tecrübe ile sektörün öncü firması olan FABO 18 yıl gibi kısa bir zamanda dünya pazarında yerini alıp 6 kıtada 100 ülkeye ulaşıp üstün kalitedeki tesislerini kısa zamanda hazırlayıp uzman kadrosu ile kurulumunu tamamlamıştır.

İhracat sayısı ve dayanıklı tesisleri sayesinde tanınan markalar arasına giren FABO, dünyanın dört bir yanında güçlü referanslar edinmiştir. %100 müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışan FABO bu amacına ulaşmış ve sektörün bir numaralı çözüm ortağı olmuştur.

Neler Üretiyoruz

FABO; Taş kırma eleme tesisleri ve beton santralleri sektöründe lider ve dünyamızın tüm bölgelerine hakim olma hedefi ile genç ve dinamik kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Geniş ürün yelpazesi ile sektörün öncü firması olan Fabo’nun üretim listesi şu şekilde sıralanmaktadır;

Kalite Politikamız

FABO;

Çalışma arkadaşlarına güzel çalışma şartları sunmayı.

Üretimde, AR-GE aşamasından test aşamasına kadar tüm adımları takip edip raporlamayı, oluşturulan raporları göz önünde bulundurarak gelişime açık olmayı.

Gelişen teknolojiyi yakından takip edip, teknolojinin gelişmesinde öncü olmayı, üretim sırasında kullanılan araç gereçleri ve ürettiği tesisleri son teknolojide hazırlamayı.

Tedarikçi firmalar ile ilişkiler kurup ham madde tedariği esnasında aksama olmaması için özen göstermeyi ve A1 Kalitede ham madde kullanmayı.

Geniş garanti kapsamı ve dayanıklı tesisler ile  müşterilerini güvence altına almayı.

Üretilen tesislerin kullanımı sırasında çevreye duyarlı şekilde tasarlamayı.

Kalite Politikası olarak belirlemiştir.

Üretim ve AR-GE Ekibi

Toplamda 65.000m² üretim hattı, alanında uzman 245 üretim, 55 idari personel, toplam 300 personel ile FABO-1 FABO-2 FABO-3 olmak üzere üç adet fabrika ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Geniş çalışma alanımız, uzman kadromuz  ile en kaliteli tesisleri kısa sürede müşterilerimize ulaştırmak, 6 kıta 100 ülkede hizmet vermek için 7/24 aktif bir şekilde çalışmaktayız.

Üretim hattının gelişmesi ile üretim kalitesinin aynı oranda artacağına inan FABO çalışma arkadaşlarına iş güvenliği yüksek, ferah, temiz, son teknoloji ile donatılmış çalışma ortamı sunmaktadır.

Menü