Mekanik Plent Tesisi

Mekanik Plent Tesisi yol yapım ekipmanlarının olmazsa olmaz öğesidir. Yol yapımı sürecinin alt yapısında kullanılan mekanik stabilize malzemelerin üretimi ve hazırlığı bu makineyle gerçekleştirilir.

Mekanik Plent Tesisi her türlü yol yapımı inşaatında kullanıldığı gibi havalimanı pist yapımında da kullanılır. Farklı yerlerden temin edilerek farklı boyutlara getirilen mıcıra, mekanik stabilizasyon plentinde uygun ölçülerde agrega ve taş tozu karıştırılarak; aynı zamanda su ilave edilerek mekanik malzeme elde edilir.

Mekanik Plent Tesisi Nasıl Çalışır?

Parçalanarak değişik boyutlarda elde edilen mıcır sürekli karıştırıcıda karıştırılarak su yardımı ile nemlendirilir. Sıkıştırılabilir homojen malzeme üretebilmek için kullanılan ham malzemelerin oranları ayarlanarak mıcır karıştırıcıdan geçirilir ve silolarda biriktirilir. Böylece yol alt yapısı çalışmalarında kullanılacak mekanik malzeme elde edilmiş olur.

Yol çalışmasının yapılacağı alana asfalt dökülüp işlenmeden önce bu bölgede daha önce bulunan ve iç gerilmelerin oluşmasına sebebiyet verebilecek kırılma, göçme gibi deformasyonların iyileştirilmesi gerekmektedir. Böylece hem ilerde yolda oluşabilecek problemler önlenmiş olur hem de asfalt dökülecek bölgenin zemini daha dayanıklı hale getirilir. Zemini bu şekilde sağlamlaştırıp olası problemleri ortadan kaldırmak için de yola sıcak asfalt dökülmeden önce zemine mekanik plent tesisinde üretilen mekanik malzeme kullanılmaktadır.

Böylece asfalt dökme işlemi öncesinde yapılan bu işlemle zeminde bulunan girinti çıkıntılar, çukurlar ve diğer pürüzler asfalt malzeme yerine elde edilen bu agregalarla doldurulur. Bu da yüksek maliyetli asfalt malzemenin yerine daha düşük maliyetli agregaların kullanımını sağlayarak toplam maliyetleri düşürür, firmaların karlılığını artırır.

Konkasör Tesisi

Mekanik Plent Tesisini Oluşturan Parçalar

  • Besleyici Bunker
  • Tahrik Sistemi Dozaj Bandı
  • Transfer Bandı
  • Mikser Karıştırıcı
  • Stok Bunkeri
  • Elektrik Panel + Kontrol Kabini

FABO Mekanik Plent Tesisleri

Sektördeki 17 yıllık tecrübemiz, geniş mühendis kadromuz ve kullandığımız son teknoloji üretim olanaklarımızla altına imzamızı attığımız FABO Mekanik Plent Tesisleri ile işleriniz her zaman yolunda gider. İş ortaklarımıza projelerinin her aşamasında destek olmayı kendine misyon edinen FABO’nun sizin de işlerinizi nasıl kolaylaştırabileceğini öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Projeniz için en doğru ve kaliteli ekipmanlara, piyasadaki en uygun fiyatlarla sahip olun.

 

Sabit Beton Santrali Fiyatları

    Menü